O FUNDACJI

 

O fundacji KUmak

Fundacja Kumak jest niedochodową organizacją pozarządową, podległą Ministrowi Edukacji Narodowej. Naszą główną misją jest pomoc i wsparcie dla dzieci, młodzieży i osób starszych. Staramy się być blisko osób potrzebujących, zarówno na wielkich betonowych blokowiskach w centrach miast jak i w najmniejszych miejscowościach. Fundację tworzą socjolodzy, dziennikarze, osoby pracujące z dziećmi i osobami starszymi. W naszej pracy zawodowej doskonale poznaliśmy ich potrzeby, problemy oraz szanse na rozwój.

Fundacja Kumak działa na rzecz ochrony zdrowia i życia ludzkiego, promocji zdrowia i upowszechnianie profilaktyki zdrowotnej. Właśnie po to powołaliśmy Pluszakowe Pogotowie, w ramach którego szkolimy najmłodszych udzielania pierwszej pomocy. Staramy się na bieżąco dostosowywać nasze działania do bieżących potrzeb poszczególnych społeczności. Przed wakacjami przestrzegamy dzieci przed zgubnym skutkiem zażywania dopalaczy, uczymy jak zorganizować sobie czas i nie ulegać presji rówieśników. Ważna jest dla nas pomoc ofiarom przestępstw oraz prowadzenie akcji profilaktycznych w tym zakresie, ze  szczególnym uwzględnieniem dzieci i osób starszych.

Fundacja Kumak działa na terenie województwa śląskiego zdominowanego przez górnictwo, gdzie zamykane kolejne nierentowne kopalnie były przyczyną licznych problemów społecznych. Górnicy będący często jedynymi żywicielami rodzin tracili pracę popadając w nałogi i trwałe bezrobocie. To równocześnie region ogromnych szans i ludzi o twardym charakterze, którzy przy odrobinie wsparcia potrafią wrócić do społeczeństwa. Chcemy pomagać dzieciom i dorosłym z takich rodzin, aktywizować osoby starsze oraz działać na rzecz aktywnego społeczeństwa obywatelskiego. Szczegółowe cele naszej Fundacji znajdziesz tutaj.


PREZES ZARZĄDU FUNDACJI KUMAK
Katarzyna Maciejowska
k.maciejowska@fundacjakumak.pl
Tel. +48 505 673 327

WICEPREZES ZARZĄDU FUNDACJI KUMAK
Hanna Niedźwiedź
h.niedzwiedz@fundacjakumak.pl

Kontakt z pozostałym zespołem Fundacji:
Tel. 32 349 65 06
fundacja@fundacjakumak.pl