Druga edycja Pluszakowego Pogotowia zakończona

Blisko 300 uczniów klas pierwszych z rybnickich podstawówek wzięło udział w projekcie „Pluszakowe Pogotowie II” realizowanym przez Fundację Kumak.

Dzieci podczas warsztatów poznawały podstawowe zagadnienia związane z udzielaniem pomocy przedmedycznej oraz zachowaniem się w sytuacjach wymagających wezwania odpowiednich służb. – Przekazywanie wiedzy poprzez zabawę, to naszym zdaniem najlepsza forma nauki. Dzieci w znanym sobie środowisku czyli w swojej szkole na misiach w rozmiarze XXL i przy użyciu kolorowych plansz, uczą się zasad bezpieczeństwa oraz jak udzielić pierwszej pomocy – podkreślają członkowie Fundacji Kumak.

Pierwszaki podczas warsztatów musiały zgłosić zdarzenie widoczne na obrazku odpowiedniej służbie, zakładały opatrunki pluszowym pacjentom oraz uczyły się resuscytacji krążeniowo-oddechowej na najprawdziwszych fantomach.

– Jeżeli od najmłodszych lat będziemy dzieci oswajać z tematyką pierwszej pomocy i zachowaniami z nią związanymi, to w przyszłości możemy mieć pewność, że nie będą bały się zareagować – dodają przedstawiciele Fundacji

Na zakończenie warsztatów każde dziecko otrzymało dyplom „Małego ratownika”, który potwierdzał ich umiejętności.

Projekt pod nazwą „Pluszakowe Pogotowie II” jest współfinansowany przez Miasto Rybnik.