Dzieciaki z gmin Gaszowice i Jejkowice już wiedzą jak ratować życie

Fundacja Kumak przeprowadziła warsztaty z blisko dwustoma uczniami szkół podstawowych z Gaszowic i Jejkowic

Dzięki wsparciu ze środków programu „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodka Działaj Lokalnie – Fundusz Lokalny Ramża, Fundacja Kumak mogła przeprowadzić warsztaty z blisko dwustoma uczniami klas 3. i 4. szkół podstawowych.

W projekcie „Wiem jak ratować” wzięły udział dzieci ze Szkoła Podstawowa im. Jana III Sobieskiego w Jejkowicach, Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Gaszowicach, Szkoła Podstawowa im. Henryka Mikołaja Góreckiego w Czernicy oraz Szkoła Podstawowa im. Zygmunta Biernackiego w Szczerbicach. 162 uczniów klas trzecich i czwartych przećwiczyło RKO na fantomach z systemem QCPR, zapoznało się z funkcjonowaniem AED, poznało wyposażenie torby medycznej oraz dowiedziało się, że fast food to nic dobrego.

Zadanie pod nazwą „Wiem jak Ratować” jest dofinansowane ze środków programu „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodka Działaj Lokalnie – Fundusz Lokalny Ramża.

Działaj Lokalnie #DziałajLokalnie #EfektyDziałajLokalnie