Wracamy po pandemicznej przerwie

Po raz kolejny dzięki wsparciu Miasta Rybnik udało się nam wystartować z warsztatami „Pluszakowe Pogotowie 2022”. Zainteresowanie zajęciami przerosło nasze najśmielsze oczekiwania.

Jak zawsze naszym celem jest aby poprzez zabawę, w miły i przystępny sposób zapoznać najmłodszych w zasadami pierwszej pomocy, oswajać ich ze sprzętem, który mogą spotkać w karetce lub szpitalu.

W dzisiejszych czasach pokutuje przeświadczenie, że lepiej nie pomagać tylko wezwać pogotowie, bo jeszcze może zrobimy poszkodowanemu krzywdę. Takie myślenie dominuje, ponieważ ludzie najzwyczajniej boją się udzielać pierwszej pomocy dlatego, że nie wiedzą jak to robić. Nasze zajęcia mają na celu uświadamiać dzieciaki już od najmłodszych lat, że pomagając nie możemy nikomu zrobić krzywdy- podkreślają przedstawiciele fundacji.

Po pandemicznej przerwie chęć wzięcia udziału w naszych zajęciach przerosła nasze najśmielsze oczekiwania. Na półmetku zajęć liczba przeszkolonych pierwszaków i drugoklasistów z rybnickich szkół podstawowych sięgnęła pół tysiąca.

Projekt pod nazwą „Pluszakowe Pogotowie 2022” jest współfinansowany przez Miasto Rybnik.