Rybnickie dzieciaki ratowały pluszaki

8 maja Fundacja Kumak odwiedziła z projektem Pluszakowe Pogotowie II Szkołę Podstawową z Oddziałami Integracyjnymi nr 36 im. Czesława Miłosza w Rybniku.

Druga edycja akcji dla najmłodszych zawitała do uczniów z rybnickiej podstawówki. Dzieci podczas spotkania uczyły się jakie informacje należy przekazać przez telefon podczas wzywania pomocy, następnie na pluszowych misiach, a później na fantomach z nowoczesnym systemem QCPR mogły spróbować wykonać resuscytację krążeniowo-oddechową. W dalszej części warsztatów zakładały opatrunek dzielnym pluszowym pacjentom, a na koniec zobaczyły co się kryje w torbie medycznej. Po warsztatach każdy uczestnik otrzymał dyplom „Małego ratownika”.

Zajęcia Pluszakowe Pogotowie II zostały zorganizowane przez Fundację Kumak i współfinansowane są przez Miasto Rybnik.